czwartek, 10 lipca 2014

Lody z wkładką...PaTWspominałam już chyba w jednym z komentarzy, że moje miasto zaskakuje mnie ostatnimi czasy pokazując, że czasem SIĘ DA!

Tym razem był to zupełny przypadek…sobota rano budzi nas słonko, przeciągamy się …
„długo spałem, plawda?” Prawda! Jest uśmiech, są chęci - na coś, jeszcze nie wiemy na co - ale musimy sobie jakoś zorganizować czas - bo brakujące ogniwo w postaci taty - będzie dostępne dopiero po południu…jemy wspólne śniadanko i stwierdzamy że punktem pierwszym będą dziś LODY! A skoro dobre - to tylko na starówce - więc jedziemy…

Po drodze zauważam nadmiar radiowozów policyjnych - myślę sobie - ok - eskortują kogoś … „Mama- to chyba jakaś impleza!”  z trudem udaje nam się zaparkować…
Nasz cel to LODY  - czas 15 min…

Zostaliśmy znacznie dłużej porwani fantastyczną atmosfera i masa dobrej energii…
 

 

Centralny Przystanek PaT. Centralna Akcja to największe wydarzenie w danym roku kalendarzowym społeczności ogólnopolskiego programu edukacyjno-profilaktycznego „Profilaktyka a Ty” nazywanego często skrótem PaT.


Społeczność programu PaT promuje ideę życia bez uzależnień. Młodzi ludzie mówią do swoich rówieśników obrazem filmu, muzyką, językiem teatru i happeningów uwalniających pozytywną energię. Program ten prowadzony jest przez Komendę Główną Policji  i adresowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych i ich rodziców. W efekcie całorocznej pracy powstają w kraju młodzieżowe grupy PaT,  które promują wśród swoich rówieśników modę na życie wolne od przemocy i uzależnień. Młodzieżowe grupy PaT z różnych miast tworzące ogólnopolską społeczność PaT spotykają się podczas roku szkolnego na Regionalnych Przystankach PaT oraz podczas wakacji na Centralnym Przystanku PaT. W programie funkcjonuje obecnie 80 grup młodzieżowych PaT, które swoimi działaniami przez prawie 9 lat objęły ponad 160 tysięcy osób na terenie całego kraju. 
 

Przystanek PaT to także forma nagrody, a raczej podziękowania za całoroczną pracę setek wolontariuszy zaangażowanych w twórczą profilaktykę rówieśniczą w programie Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty".  Ogólnopolski Przystanek PaT uznany za wyjątkowe przedsięwzięcie profilaktyczne w kraju bezpośrednio wspierają: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w ramach rządowego  programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" oraz Rzecznik Praw Dziecka. Tegoroczny Przystanek objęty został także  patronatem Europejskiej Sieci Zapobiegania przestępczości EUCPN.

Partnerami projektu są również Ministerstwo Edukacji Narodowej, liczne jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, wyższe uczelnie, placówki oświaty i kultury.


Nas PAT-osfera porwała!!!Szczegółowe informacje dotyczące Przystanku www.pat.policja.gov.pl


P.S. Mały przeciek - Jutro u NAS SALE!4 komentarze:

 1. lody pozwalają przetrwać upały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Teksty Twojego synka kładą mnie na łopatki tak jak mojej Mai :). Piękne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna impreza, a Maurycy to prawdziwy rycerz. Zauroczył mnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. o fajne, gdzie to było?
  pozdowienia dla Maurycego. Ślicznie mu w tym kapelusiku:)

  OdpowiedzUsuń

Za komentarze dziękujemy w krótkim czasie się pewnie zrekompensujemy :)