czwartek, 20 grudnia 2012

Spotkanie z „DZIDZIAMI” i Mikołajem.
 Maurycy nie mógł się doczekać tego spotkania . Słowo „dzidzia” padło chyba ze 100 razy, a bródka była czerwona od pokazywania brody jaką będzie miał Święty Mikołaj.

Przyłapany na kradzeniu buziaka Marysi (5 miesieczna córeczka koleżanki z pracy) ale zbytnio nie protestowała...

 Nie pisałam wcześniej bo nie było okazji  - od kilku miesięcy uczęszczaliśmy z Mauryckiem na spotkania z cyklu: Kilka słów o tym projekcie:

Wybieram Macierzyństwo  - to cykl bezpłatnych spotkań dla przyszłych i obecnych rodziców. Spotkania mają charakter wykładowo-warsztatowy, podczas których zaproszeni specjaliści dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem oraz udzielają odpowiedzi na szereg nurtujących pytań związanych z macierzyństwem.

Wybieram Macierzyństwo to płaszczyzna wymiany wiedzy, informacji, spostrzeżeń, a przede wszystkim miejsce spotkań dla młodych rodziców (młodych stażem.) Ponadto jest to doskonała okazja do zawarci nowych przyjaźni i dzielenia się radością, jaką daje bycie rodzicem.Pomysł zorganizowania tego typu spotkań zrodził się z potrzeby stworzenia miejsca, w którym przyszli i obecni rodzice będą mieli możliwość spotkania się z innymi rodzicami, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i wątpliwościami, zaprzyjaźnienia się, a przede wszystkim poszerzenia wiedzy na temat ciąży, porodu i opieki nad maluszkiem.

Podczas spotkań zaprezentują się specjaliści z różnych dziedzin: położna, ginekolog, dietetyk, psycholog, seksuolog, pediatra, pedagog, kosmetolog, dermatolog, doradca noszenia w chustach, dogoterapeuta i wielu innych.
  


W naszym przypadku zaleczało mi głownie na tym aby synek miał możliwość kontaktu z innymi dziećmi – a ponieważ jest póki co najmłodszy w rodzinie nie mamy takiej możliwości na płaszczyźnie rodzinnej. Maurycy bardzo lubi przebywać z dziećmi – a w domu zatrzymuje się w swoim zapracowaniu – zawsze wtedy gdy w reklamach pojawiają się dzieci i wpatruje się w nie uważnie….Ostatnie spotkanie zakończyło cykl spotkań  w tym roku a w przyszłym cała akcja będzie miała wymiar bardziej ogólnopolski więc zachęcam do zaglądania na stronę :

http://wybierammacierzynstwo.pl/

A tak się bawiliśmy!:

Buziak...
...Teraz Ciacho! - spaliłem kalorie tym buziakiem...
 
hmmm - może znowu buziak....nieeeeeee

malowanie

a to nasze kochane Mikołaje (Mój trochę przerośnięty!)

Z Mikołajem ostrożnie !
Albo lepiej w ogóle!
Grzecznie czekam na prezenty!Działamy także na polu domowym – i tu przygotowania do świąt trwają! – Wczoraj udało nam się ubrać choinkę – Maurycy dzielnie pomagał – choć jestem niezmiernie ciekawa czy jak wrócę do domu to będzie stała w stanie nienaruszonym – czy jej oby trochę nie przemeblował….

Staram się także podtrzymywać tradycję w wysyłaniu kartek świątecznych i nie iść na łatwiznę z sms-ami i mailami (opcjonalnie)
dla rodziny i przyjaciół – z piernikami naszymi – mam nadzieje, że listonosz nie zwęszy
i dostarczy w całości :)A to karteczki dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej … 

 

Tak bym chciała aby święta były choć trochę zabielone ….


Pozdrawiam wszystkie zapracowane blogowiczki!
JESZCZE 4 DNI!!! 


5 komentarzy:

 1. zdjęcia przecudne!! i nie martw się jeszcze będziemy mieć śnieg na Święta:-) ja w to wierzę !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam za słowo, może masz przeciek od Świętego!
   Pozdrawiam :)))

   Usuń
 2. Piękne kartki świąteczne. A malutcy Mikołajowie są cudowni.
  Pozdrawiam ciepło życząc samych miłych chwil w te święta !

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ładna kobieta z Ciebie :)
  i u nas dzidzi jest na topie :)
  widziane wszędzie i ten krzyk radości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc najserdeczniejsze życzenia dla tej DZIDZI :)))
   Pozdrawiamy

   Usuń

Za komentarze dziękujemy w krótkim czasie się pewnie zrekompensujemy :)